Kadangi krikštynų šventė yra vienintelė ir nepakartojama, norisi ją paversti mažyte pasaka. Kuriant šventinę nuotaiką svarbi ne tik ypatinga krikštuko apranga, krikštynų atributika ar stalo dekoracijos. Pastaraisiais metais itin išpopuliarėjo tradicija simboliškai paženklinti krikštynų dalyvius – prisegti ar užkabinti skiriamuosius ženkliukus, kad būtų aišku, jog visi jie yra krikšto sakramento suteikimo liudytojai ir šventės svečiai. Vėliau šios puošmenos jiems lieka atminimui. Žinoma, toks ženklinimas neprivalus, tačiau sukuria šventiškesnę nuotaiką ir sustiprina bendrumo jausmą.
Labai dažnai svečiai puošiami prie krūtinės prisegamais simboliniais atributais – tai gali būti ir kaspinėliai, ir kortelės su krikštuko atvaizdu bei krikštynų data, ir ženkliukai su mažylio nuotrauka. Taip pat galima ant tvirtesnio popieriaus ar kartono atsispausdinti ir iškirpti čiulptuko ar angeliuko formos puošmenas. Tiesą sakant, ženkliukų ruošimas duoda laisvę fantazijai – mėgstančios rankdarbius gali nunerti ar suverti iš karoliukų angeliukus, gėlytes bei drugelius, nuvelti iš vilnos boružėles ar besišypsančius veidelius. Tinka viskas, kas susiję su krikštynomis, vaikyste ir gera nuotaika. Tačiau gaminant ženkliukus reikia nepamiršti pasirinkti tinkamas tvirtinimo prie drabužių priemones. Geriau nesegti mažais smeigtukais, kurie gali greit iškristi ar net įdurti, o prisiūti miniatiūrinius žiogelius ar specialius segėms skirtus segtukus.
Ne paslaptis, kad norint paruošti tokius mielus niekučius reikia nemažai pastangų ir laiko, tad jo neturintys gali užsisakyti ar nusipirkti jau pagamintų krikštynų ženkliukų: vieni jų skirti krikštijamam vaikeliui („Mano krikštynos“), kiti – krikštatėviams („Krikšto mamytė“ ir „Krikšto tėvelis“), trečiais galima papuošti svečius („Krikštynų svečias“ ir „Krikštynų viešnia“). Artimiausiu metu ir seneliai galės džiaugtis atskirais ženkliukais su užrašais „Mylima močiutė“ ir „Mylimas senelis“. Jei svečių gretos gausios, yra pigesnė alternatyva – proginiai kaspinėliai (jie kainuoja apie 80 centų).
Vertinantys natūralumą, gali rinktis gyvas gėles prie rūbų prisegti baltą žiedelį ar net miniatiūrinę puokštelę. Puokšteles galima ir rankose laikyti per ceremoniją bažnyčioje, o vėliau jomis papuošti šventinį stalą. Tačiau renkantis gėles rizikuojama iki šventės pabaigos likti be puošmenos – juk ne itin malonu būti pasidabinus nuvytusiu žiedeliu. Tad toks svečių ženklinimo būdas labiau tiktų tais atvejais, kai numatomas trumpas krikštynų pokylis.
Krikštynų dalyvius galima išskirti ne tik prisegamais, bet ir užkabinamais ženklais – medaliais. Juos galima iškirpti iš popieriaus ar nulipdyti, papuošti krikštuko nuotrauka, ar įspausti angelo simbolį. Net ir nėrimo vąšelis būtų tinkamas įrankis medalių gamybai, svarbu nepritrūkti fantazijos! Jei vis dėlto jos trūksta ar nepakanka laiko, galima įsigyti originalius medinius medalius „Krikštynų proga“ – tai bus puiki atminimo dovana šventės dalyviams.
Jei jau nusprendėte, kad krikštynų ženkliukai ar medaliai šventės tikrai nesugadins, turbūt iškyla klausimas: „O kada juos prisegti ar užkabinti?“ Paprastai šventės dalyviai paženklinami prie bažnyčios prieš ceremoniją. Tik reikia nepamiršti bent dešimčia ar penkiolika minučių paankstinti susitikimo laiką, kad be jokios skubos visi galėtų pasidabinti. Tačiau jei prieš krikštą nesinori sumaišties, juos galima išsiųsti kartu su kvietimu ir paprašyti svečių šventės dieną pasipuošti.