Krykštynų lauktuvės

Planuojant krikštynas tikriausiai kiekvienam kyla klausimų dėl lauktuvių svečiams: reikia ar nereikia, kiek, ko ir kaip dėti, kaip įteikti? O atsakymų nėra, nes tai priklauso tik nuo Jūsų apsisprendimo. Jeigu sunku apsispręsti, galime padėti.

Paprotys per krikštynas įteikti lauktuvių iš tiesų yra senas, tik buvęs primirštas dabar kyla naujam gyvenimui įgydamas kiek kitokį atspalvį. Anksčiau, kai vaikelius krikštydavo laikydamiesi visų tradicijų, puotos pabaigoje ateidavo „ubagais“ ar „žydais“ persirengę nekviesti svečiai. Persirengėliai visa ko geriausio palinkėdavo vaikui, krikštatėviams, tėvams ir svečiams, pašokdavo ir padainuodavo. Už tai gaudavo lauktuvių.

Šiais laikais nepageidaujami svečiai gautų nebent per kuprą! O štai tikrieji šventės dalyviai dažnai pamaloninami padėkos dovanėlėmis, nors jos ir nėra privalomos. Jei tokios lauktuvės jums prie širdies ir norėtumėte ką nors įteikti, siūlome keletą idėjų.

Pirmiausia nereikia manyti, kad dovanėlės svečiams yra nepigus malonumas. Tikrai ne! Įmanoma nebrangiai, bet įspūdingai atsidėkoti, juo labiau, kad lauktuvės paprastai būna skirtos ne atskiram asmeniui, o šeimai. Pavyzdžiui, į blizgų traškantį maišelį galima įdėti paprasčiausių saldainių, surišti gražiu baltu, žydru ar rožiniu kaspinėliu ir priklijuoti lipduką „Krikštynų lauktuvės“. Kadangi lipdukai įvairių dydžių (4×8 cm, 10×10 cm ir 10×15 cm), pagal galimybes paruošite didesnius ar mažesnius maišelius. Ypač tiktų į juos įdėti krikštukiškai „perrengtų“ saldainių, nors po kelis ‑ būtų nepakartojamos lauktuvės šios neeilinės šventės dalyviams. Tokių maišelių galima pridėti ant atskiro stalo, kad svečiai tik atėję ar išeidami juos pasiimtų, arba asmeniškai įteikti – kaip Jums patogiau.

Beje, lipdukų „Krikštynų lauktuvės“ panaudojimo galimybės beribės: užklijuoti ant voko, kuriame įdėta krikštuko nuotrauka su padėka, ant lauktuvių dėžutės ar šokolado plytelės. O gal svečiams norėtumėt įteikti savo užaugintų arbatžolių ar iškeptų krikštynų sausainukų? Telieka paketėlius papuošti tokiais lipdukais ir unikali Jūsų dovana padarys neišdildomą įspūdį.

O gal norisi įteikti dovanėlę, kuri liktų atminimui? Simboliška per krikštynas dovanoti angeliuką – galima rinktis kuklią vaškinę žvakelę ar medinį rankų darbo suvenyrą ir supakuoti panašiai kaip saldainius. Gražu ir nebrangu! Jeigu piniginė pernelyg nesuplonėtų, nesuklysite įsigiję molinių statulėlių „Mažasis angeliukas“ ar „Klūpantis angeliukas“. Gražu būtų juos sudėlioti ant stalo kaip dekoracijas, o šventei pasibaigus įteikti svečiams.

Svajojate suruošti mielas ir šiluma dvelkiančias lauktuves ir norų neriboja krikštynų biudžetas? Tuomet Jums turėtų patikti specialūs lininiai maišeliai su išsiuvinėtu angeliuku ir užrašu „Krikštynų lauktuvės“. Juos galima rinktis pagal spalvą – rožinį ar žydrą, o į vidų dėti ką tik širdis geidžia. O gal norisi ko nors itin originalaus? Vienas įdomesnių variantų ‑ graikiniai riešutai su išgraviruotais palinkėjimais: „Pinigų“, „Santarvės“, „Laimės“, „Sveikatos“ ir pan. Galima pasirinkti kelis iš 25 skirtingų užrašų ir sudėti į lininį maišelį (telpa net 9 riešutai). Tikrai neįprastos ir prasmingos lauktuvės būtų.

Tad pasitelkite fantaziją, paaukokite valandėlę brangaus laiko ir nudžiuginkite svečius mielomis dovanėlėmis – jie tikrai bus dėkingi už parodytą dėmesį.

Širšių medus – skanėstas krikštynoms
Kas krikštukui dovanoja krikšto rūbą?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Krepšelis
Close Norų sąrašas
Close Peržiūrėtos prekės
Kategorijos